Jak można wszystko zepsuć jednym żartem?

Ja też się obrażam na twoje żarty i jest mi nieprzyjemnie słyszeć takie słowa, więc przede wszystkim lepiej uważaj na siebie. Dlaczego ciągle przypominasz, że nasze dziecko na nas nie przypomina? Wciąż sam mówiłeś, że cię zdradzam, choć doskonale wiesz, że to nieprawda, ale kontynuujesz żartowanie na ten temat!

Po kolacji mąż i żona prawie od razu poszli spać, ponieważ byli na siebie obrażeni, ale tylko Kamil całą noc zastanawiał się nad słowami, które powiedziała mu Alicja. Nie mógł przestać myśleć o tym, że jego żona mogła jednak zdradzić go.

Być może powiedziała to, bo chciała również zranić męża, a nagle wyjawiła prawdę? Nie zrobili testu DNA, ale Alicja poinformowała o swojej ciąży dopiero po tym, jak zaczęli mieszkać razem.

A jednak, wydaje się dziwne, że o swojej ciąży Alicja poinformowała tylko po tym, jak Kamil wrócił do domu po trzytygodniowej delegacji, i nie wiadomo, z kim w tym czasie bawiła się żona.

Również bardziej dziwnym wydaje się fakt, że syn nie przypomina żadnego z małżonków, chociaż zazwyczaj dzieci odziedziczą cechy twarzy swoich rodziców. Na ten temat Kamil postanowił porozmawiać ze swoim bliskim przyjacielem, którego, z nieuzasadnionego powodu, Alicja nawet nie chciała widzieć.

Prawdopodobnie było to z powodu jego szorstkiego sposobu bycia, ale Kamil nie nalegał, aby się zaprzyjaźnili, bo zacząłby zazdrościć. A po tym, jak opowiedział całą historię kłótni z żoną przyjacielowi, bardzo liczył, że ten doradzi mu, jak najlepiej postąpić.

Kamil, jeśli masz takie wątpliwości, to idź i zrób test DNA, wtedy wszystko stanie się jasne! – zaproponował mu przyjaciel.

Problem w tym, że boję się go zrobić, bo wyobrażam sobie, jak żona się obrazi, jeśli zrozumie, że w nią wątpię. Jakby po tym przestaliśmy sobie ufać. Prawdopodobnie Alicja zacznie też podejrzewać mnie o wszystko, a ja nie chcę psuć naszych relacji.

Jeśli nie chcesz nic psuć, to nic nie rób i dalej wierz Alicji. Co złego jest w teście DNA? Musisz wiedzieć, kim jesteś dla dziecka, bo jeśli cię zdradziła, to od razu będzie jasne, jaka ona jest. A może ja zajmę się zrobieniem badań? Wtedy będziemy mogli razem pożartować z niej! Czyż to nie świetny pomysł? – wysunął kolejną propozycję przyjaciel Kamila.

Sama propozycja wydała się Kamilowi zabawna, więc zaufał przyjacielowi i z niecierpliwością czekał na wyniki. Tylko że po powrocie do domu Kamil nie zastał Alicji, która zazwyczaj późnym wieczorem nigdzie nie wychodziła. Gdy zadzwonił do żony, okazało się, że po raz pierwszy od dawna postanowiła odwiedzić przyjaciółkę i zabrała ze sobą dziecko.

Kamil wrócił do domu już z kopertą, którą przekazał mu przyjaciel, i wraz z Alicją postanowili ją otworzyć razem, aby zob

aczyć wynik. Właśnie wtedy wszystko poszło nie tak, jak planowano, i okazało się, że w rzeczywistości przyjaciel Kamila jest biologicznym ojcem jego dziecka.

Takiego obrotu spraw nikt się nie spodziewał. Alicja zdawała sobie sprawę, że w tej sytuacji nie da się już nic ukryć czy żartować, więc powiedziała mężowi wszystko, jak było. Przyjaciel Kamila również przyznał się do wszystkiego, ale obwiniał Alicję, twierdząc, że to ona podczas delegacji zaproponowała im wspólną noc, a potem już więcej się z nim nie kontaktowała.

Alicja twierdziła co innego i nie było jasne, kto tak naprawdę jest winny w tej sytuacji, ale stało się jasne, że Alicja zdradziła Kamila z jego najlepszym przyjacielem, więc mężczyzna musiał usunąć z życia dwie osoby naraz. Kamil nie rozumiał, jak do tego doszło, skoro tym ludziom ufał najbardziej na świecie i do końca miał nadzieję, że dziecko jest jego.

Oczywiście, po tym małżeństwo musiało się rozpaść, a Kamil już więcej nie chciał widzieć swojego byłego przyjaciela. Czasami żarty rzeczywiście mają smutny koniec, który może wszystko zepsuć lub otworzyć ludziom oczy, jak to się stało w tej sytuacji.