Mąż zanotował wszystko, co robi jego żona w domu przez dobę, liczby są po prostu ogromne

Każda kobieta wie, jak ciężka jest rola matki. Niestety, mężczyźni często nie są w stanie zrozumieć całego tego ciężaru. To prawdziwa praca, której oni jakby w ogóle nie dostrzegają. Dlatego czasami wypowiadają całkowite bzdury wobec swoich kobiet.

Każda kobieta rozumie, jak trudne jest macierzyństwo. Szkoda, że mężczyźni nie potrafią pojąć całej ciężkości bycia matką. Prawie każda kobieta musi słuchać nieprzyjemnych słów, kiedy zostaje gospodynią domową. Dziwnym zbiegiem okoliczności wszyscy sądzą, że gospodynie domowe całe dnie tylko siedzą bezczynnie, marnując czas, w przeciwieństwie do pracujących mężczyzn. Pewnego razu zobaczyłam, jak pewien mężczyzna napisał w gazecie o swojej żonie.

Chciał podzielić się z ludźmi tym, jak obserwując swoją partnerkę, zdał sobie sprawę, ile energii one wydają na pracę domową. Tą notatką chciał pomóc zrozumieć swoje kobiety.

W ich rodzinie było jeszcze troje dzieci. Mąż obserwował każdy ruch swojej żony i wszystko zapisywał na papierze przez cały dzień. Myślę, że warto przeczytać jego zapiski.

Jego żona w ciągu dnia otwierała drzwi dzieciom aż sto sześć razy, szalona liczba. Przez cały dzień szesnaście razy zakładała dzieciom buty. Zmieniała ich ubrania trzydzieści razy. Zwróciła uwagę swoim dzieciom dziewięćdziesiąt cztery razy. Nakarmiła ich, aż jedenaście razy. I wytarła im katar dziewiętnaście razy. Łącznie odpowiedziała na pytania dzieci i sama coś opowiedziała sto siedemdziesiąt pięć razy przez dobę. I przez cały ten czas przeszła około dziesięciu kilometrów.

A poza dziećmi ma jeszcze domowe obowiązki, takie jak gotowanie, pranie, sprzątanie domu i wszystko inne. Mam nadzieję, że teraz widzicie, ile kobieta ma milionów rzeczy do zrobienia każdego dnia. Który mężczyzna zdecydowałby się wziąć na swoje barki tak wielką pracę?

Kobiety robią bardzo wiele dla domu, dzieci i swoich mężczyzn, zasługują na szacunek, miłość, zrozumienie, szkoda, że nie wszyscy to rozumieją.