Mężczyzna zaczyna doceniać kobietę dopiero wtedy, gdy zaczyna w nią inwestować – jeśli nie podejmuje działań, oznacza to, że ktoś z niego korzysta

Kiedy mówimy o miłości i uczuciach, każdy z nas rozumie to na swój sposób. To nie jest tajemnica, ale wszyscy jesteśmy trochę inni, przynajmniej na pierwszy rzut oka. Jednak w rzeczywistości mamy znacznie więcej wspólnego niż różnic, szczególnie w sferze relacji.

Może to dla niektórych sekret, ale mężczyzna zaczyna przywiązywać się do kobiety dopiero, gdy zaczyna działać. Jeśli tylko mówi o miłości i ciągle cieszy się chwilą, to najprawdopodobniej jest tylko pasożytem, który nie ma nic do zaoferowania. O miłości nawet nie ma co mówić, po prostu tak mu wygodnie.

Tylko przy obecności działań można mówić o uczuciach. Przy czym tutaj warto rozróżnić je na:

1. Szczere.

Kiedy ktoś jest do ciebie poważnie nastawiony i robi wszystko z serca? To nie tylko chodzi o działania skierowane w twoją stronę. Warto również zwrócić uwagę na kilka momentów:

– Nie oczekuje niczego w zamian. Nawet trudno to sobie wyobrazić. Po prostu wyobraź sobie, że twój mężczyzna robi jakieś wielkie gesty nie dla korzyści, tylko z czystego serca. Po cichu daje ci kwiaty i absolutnie niczego nie oczekuje.

– Uwzględnia twoje potrzeby. Na przykład, jeśli weźmiemy kwiaty, to przede wszystkim dowie się, co ci się podoba. Nie tylko róże, ale może coś bardziej oryginalnego? Może lubisz chryzantemy? Bierze pod uwagę takie małe życzenia.

– Sam się cieszy. To jeden z najważniejszych znaków. Jeśli widzisz, że osoba czerpie przyjemność z daru, to możesz z pewnością powiedzieć, że dokonała właściwego wyboru. Kiedy prezent jest dawany nie tylko dla twojego uśmiechu lub potrzeby, ale dlatego, że samemu chce się sprawić przyjemność.

– Nie trzeba go prosić. Ostatnio kobiety zaczęły dawać mężczyznom wskazówki na temat prezentów. Tak, można zasugerować i powiedzieć, ale nie prosić bezpośrednio. Na przykład możesz powiedzieć: „Jutro zrobisz to i to”. Jeśli raz powiesz, on to zauważy i w przyszłości zrobi. Czasami nawet bez twojego bezpośredniego udziału.

2. Dla korzyści.

Zgadzacie się, że nie każde działanie jest motywowane szlachetnymi pobudkami. Dość często robi się to z niecnych zamiarów. I może to być ukryte pod maską czegoś przyzwoitego.

– Zarzuty. To sytuacje, kiedy prezenty są dawane w niewłaściwym momencie. Po kłótni lub konflikcie, kiedy osoba chce pokazać, jak bardzo jest dobra, a druga nie może odpowiedzieć tym samym. W takich chwilach musisz myśleć, jak bardzo jesteś zła i jak zatuszować swoją winę.

– A co ty mi dasz? Jeszcze bardziej nieprzyjemny typ mężczyzny. Nic nie robią, dopóki nie pokażesz inicjatywy. Mówią, „ja zrobię to i to”. I dopiero po tym zaczynają się ruszać.

– Chęć uzyskania natychmiastowej korzyści. Wróćmy do typowej sytuacji z kawą. Kiedy osoba, która płaci za twoją kawę, prosi cię, abyś natychmiast pojechała do niej, bo musisz się z nim rozliczyć.

– Trzeba go prosić. Kiedy dosłownie wyrażasz niezadowolenie z tego, że nie zrobił czegoś. Na przykład nie przybił półki lub nie pomógł ci. Jeśli często przypominasz mu o tym, wiedz, że po prostu z ciebie korzystają.

Im więcej mężczyzna inwestuje w związek, tym silniej się przywiązuje do kobiety. Bo wydaje na nią swoje siły, energię, czas i pieniądze. Lubicie to czy nie, ale to fakt. Jesteśmy tak skonstruowani, że interesuje nas tylko to, na co kierujemy nasz fokus. A fokus nie może być skierowany tam, gdzie nie podejmujemy działań. Nawet nie warto tego liczyć. No więc, myślisz o niej, ale co dalej?

Jeśli są kroki, próby kroków, to już coś znaczy. I jak pisałem wyżej, należy je również rozróżnić. Nie wszyscy z nas są szlachetni i uczciwi, szczególnie w naszych nowoczesnych czasach.

Jednak mogę z pewnością powiedzieć, że jeśli dla ciebie nic się nie robi, to po prostu z ciebie korzystają. Bo właśnie czyny demonstrują szczerość intencji. Dlatego zawsze mówię, że miłość to działanie i proces, a nie mityczne i niewytłumaczalne uczucie.