Oto 11 rzeczy, których mądre kobiety nie robią po 40. roku życia.

Mądre kobiety nie powinny bać się starzenia. Dlaczego? Ponieważ zawsze znajdą sposób, by zachować młodość. Co najciekawsze, nie ma żadnych skomplikowanych zasad – wystarczy po prostu stosować się do kilku porad. Jeśli nie będziecie leniwe dbać o siebie, to nie będziecie musiały narzekać na starość! Oto 11 rzeczy, które powinna robić mądra kobieta po 40.

1. Znajdują harmonię dla swojego ciała. Regularne ćwiczenia (aerobik, pilates, joga) – są najlepszymi pomocnikami.

2. Nigdy nie zapominają o zdrowiu. Chodzi nie tylko o to, by robić gimnastykę czy biegać, ale także o to, by regularnie odwiedzać lekarzy. Jeśli na czas wykryjecie swoje dolegliwości, będziecie mogły je wyeliminować na wczesnym etapie.

3. Uczą się technik makijażu dla dojrzałych kobiet. Trzeba nie tylko chodzić do kosmetyczki, ale także umieć samodzielnie maskować swoje niedoskonałości. Skonsultuj się z wizażystą, który powie ci, jakie kosmetyki wybrać i jak je prawidłowo nakładać po 40.

4. Nie kupują taniej bielizny, gdyż odpowiedni wybór pozwala ukształtować sylwetkę. Lepiej mieć kilka, ale jakościowych kompletów!

5. Noszą szpilki! Jeśli nie macie problemów ze zdrowiem nóg, nie ma powodu, by rezygnować ze szpilek. Niech w waszej garderobie znajdzie się para pięknych czółenek i parę butów na obcasie. Natychmiast uczynią twój wygląd bardziej eleganckim i młodzieńczym.

6. Podkreślają swoje zalety. Poznaj swoje ciało. Jeśli masz piękne nogi, nie ma powodu, by je ukrywać po 40! Jeśli masz piękny dekolt (i skóra w tej okolicy nie jest rozciągnięta) – pokazuj go.

7. Śledzą trendy i wybierają to, co im pasuje! Staraj się nie tylko śledzić nowości w świecie mody, ale także wybierać to, co idealnie pasuje właśnie tobie.

8.Nie wybierają zbyt młodzieżowych rzeczy, gdyż to tylko stanie się powodem do drwin.

9. Nie wybierają także zbyt “staroświeckich” rzeczy, gdyż efekt będzie taki sam jak w poprzednim przypadku.

10. Nie decydują się na krótkie fryzury. Wystarczy, że odwiedzisz fryzjera i razem z nim zdecydujecie, jaka fryzura będzie ci pasować.

11. Nie oszczędzają na sobie! To główna zasada. Chodzi nie o kaprysy, ale o te rzeczy, które naprawdę pomogą ukryć lata, od których próbujesz uciec.