Przeżyty rozwód i nieoczekiwany powrót ojca: historia rodziny pełnej intrygi i emocji

Po długich 10 latach od naszego rozwodu, mój były mąż nagle zdecydował się powrócić do życia naszej rodziny. Jego nagłe pojawienie się wiąże się z wspomnieniami o naszej wspólnej córce, Arinie. Nasze małżeństwo rozpadło się, gdy miała zaledwie 6 lat, a ten rozwód był dla niej prawdziwym wyzwaniem. Bardzo cierpiała na myśl, że rozstanie rodziców było dla niej niezwykle bolesne. Zawsze była blisko swojego ojca, a on po prostu zniknął z jej życia.

Nasza córka, Arina, przeżyła okres, w którym podziw dla ojca przerodził się w gorycz i nienawiść. Obecnie nawet nie chce o nim słyszeć. Były mąż twierdzi, że to ja rzekomo nastawiłam Arinę przeciwko niemu. Szczerze mówiąc, nie mam do niego żadnych pretensji i nie warto czynić mnie winną.

Gdy były mąż powrócił, zauważył zmiany w wyglądzie Ariny: piercing i fioletową pasemkę we włosach. Zaczął krzyczeć, oskarżając mnie o dopuszczenie do takich zmian. Jednak rozumiem, że nastolatki często wyrażają swoją indywidualność poprzez wygląd i formę protestu. Moja córka zawsze była wychowana, odpowiedzialna i mądra, a żaden piercing czy niecodzienne pasemki we włosach nie czynią z niej złej osoby.

Zapytałam swojego byłego męża: „Czego teraz od nas oczekujesz? Po co wróciłeś po tylu latach?”

Przez jakiś czas Arina utrzymywała kontakt z babcią i dziadkiem ze strony byłego męża, ale nawet oni ostatecznie odwrócili się od nas. Teraz rodzina byłego męża aktywnie próbuje ingerować w nasze życie i nawet grozi zabraniem mi córki. Jednak Arina jasno oświadczyła swojemu ojcu, że nie chce z nim mieszkać ani nawet się z nim widywać. Mój były mąż był zaskoczony, ale tak naprawdę, czego mógł oczekiwać po tylu latach rozłąki? Mieć nadzieję, że córka rzuci się w jego ramiona po tak długiej nieobecności, było naiwne.