— Tato, nie odchodź! To był dla niego koszmarny moment, jakby w jakimś strasznym śnie

Michał czuł, że coś nie gra między jego mamą a tatą. Relacje między rodzicami były tak chłodne, jakby byli zupełnie obcymi ludźmi. Wiedział, że został adoptowany, co sprawiało, że bał się, iż w każdej chwili mogą go zwrócić z powrotem do domu dziecka.

Irena i Wadim byli małżeństwem przez 15 lat, pełnych wzajemnej miłości, która wydawała się nieprzezwyciężalnie silna. Irena dorastała w biednej rodzinie, podczas gdy jej mąż pochodził z zamożnej rodziny, która podarowała im mieszkanie i sfinansowała remont.

Jednak kiedy zdecydowali się powiększyć rodzinę, nie było to takie proste. Pół roku bezskutecznych prób zmusiło Irenę do wizyty u lekarza, gdzie postawiono jej straszliwą diagnozę – bezpłodność. Tak zaczęła się nowa rozdział w ich życiu.

Michałek, mały chłopiec, rósł w ciepłej rodzinie. Jego szczęście było zagrożone, gdy jego biologiczni rodzice zginęli w wypadku. Miał tylko trzy lata, kiedy Irena i Wadim zdecydowali go adoptować.

Wadim przyzwyczaił się do chłopca i pokochał go, ale Irena nie mogła pokonać swoich uczuć. Chłopiec ją irytował i nie mogła w sobie znaleźć miejsca na miłość do niego.

Pewnego dnia Irena wróciła z pracy i poczuła się źle. To stan trwał kilka dni i, podejrzewając ciążę, zrobiła test. Dwie kreski zmieniły jej życie. Irena i Wadim byli zachwyceni nadchodzącym powiększeniem rodziny.

Gdy Michał zasnął, Irena postawiła Wadimowi ultimatum – ona albo dziecko. Wadim stanął przed trudnym wyborem. Wiedział, że przekonywanie Ireny jest bezcelowe i, rozdarty między swoją żoną a adoptowanym synem, zdecydował się zawieźć Michała z powrotem do domu dziecka.

Chłopiec zaczął płakać i błagać:

— Tato, nie odchodź! To był dla niego koszmarny moment, jakby w jakimś strasznym śnie. Ale po kilku minutach Wadim wrócił, uświadamiając sobie, że nie może zostawić chłopca. Zrozumiał, że rodzina jest ważniejsza niż ultimatum i zabrał swojego syna z powrotem.

Tak zaczęła się nowa rozdział w ich rodzinnej historii. Wraz z oczekiwanym przyrostem w rodzinie zrozumieli, że miłość i rodzina to coś więcej niż biologiczne więzy. Możliwe, że ta trudna sytuacja tylko wzmocniła ich rodzinę i zjednoczyła ich. Jednak, jak miesiące mijały, stało się jasne, że nawet nowe rodzinne wydarzenie nie rozwiązało wszystkich problemów.

Irena, choć zgodziła się zostawić Michała w rodzinie, nie poprawiła swojego stosunku do niego. Z każdym dniem stawała się coraz bardziej zdystansowana. Narodziny własnego dziecka nie dodały radości do ich relacji. Wręcz przeciwnie, Wadim czuł jej dystans i chłód wobec siebie.

Michał z kolei czuł, że jest obcy w tym domu. Nowy młods

zy brat zabierał uwagę i miłość rodziców. Spotykał się z odrzuceniem i obojętnością, a dom, który wydawał się schronieniem, stał się miejscem, gdzie czuł się samotny.

Po kilku latach w rodzinie zaczęły pojawiać się głębokie pęknięcia. Wadim starał się utrzymać rozpadające się relacje, ale Irena coraz bardziej oddalała się od niego i obu dzieci. Młodszy brat stał się powodem konfliktów, a Michał doświadczał niezrozumienia i obojętności.

Pewnego dnia, gdy dzieci podrosły, Irena ogłosiła, że chce odejść. Ogłosiła swoją decyzję bez emocji, jakby rozwód był tylko formalnością. Wadim, czując ból i urazę, został z dziećmi w rozpadającym się świecie.

Rodzina, która wydawała się tak mocna, rozpadała się na oczach. Michał, zostając z przybranym ojcem i młodszym bratem, odczuwał, że jego życie znów staje się niestabilne. Zrozumiał, że może znów znaleźć się w tej samej dziecięcej sali w domu dziecka, czekając, aż ktoś go wybierze.

Tak zakończyła się ich rodzinna historia — rozbita i zagubiona w ogromnym świecie pełnym rozstań i rozczarowań.