Wielu mężczyzn po 40. roku życia szczerze nie rozumie, dlaczego nie ustawia się za nimi kolejka kobiet — nie chcą przyznać oczywistego faktu

Mężczyźni w związkach zachowują się dziwnie w każdym wieku, ale szczególnie interesujące jest obserwowanie ich po 40-tce. Wydają się tworzyć osobną kategorię, niepodobną do nikogo innego.

Powiedzcie, co w nich takiego specjalnego? No, mężczyzna to mężczyzna, zarówno w Afryce, jak i w Europie. Po co wymyślać coś z niczego? Ale na prawdę, to nie jest znikąd, to bardzo ważny powód. Po prostu taktycznie o tym nie mówimy. I nie wszystkim to odpowiada.

Na przykład, jeśli mężczyzna ma poniżej 30 lat, czy może mówić o swoich perspektywach i planach na daleką przyszłość? Tak, oczywiście. To dopiero początek jego dorosłego życia. Ale po 40-tce, jak spojrzycie na niego lub pomyślicie, że nadal znajduje się w niedojrzałej pozycji? Raczej to drugie. Ponieważ już oceniamy go jako dorosłego człowieka, który powinien coś osiągnąć.

Znam opinię niektórych mężczyzn, którzy aktywnie dzielą się z nami informacją, że sukces przychodzi z wiekiem. Kiedy się starzejesz, wydajesz się bardziej solidny i szanowany w społeczeństwie, i ogólnie już nie jesteś chłopcem.

Ale poczekaj, czy to przychodzi tylko z latami, czy trzeba coś robić?

Uwierzcie, nic nie dzieje się samo. To mit, że z wiekiem twoja pozycja wzrasta, a ty stajesz się bardziej sympatyczny i interesujący. Nie, to dzieje się tylko z tymi, którzy przez poprzednie 40 lat ciężko pracowali. Jeśli po prostu cieszyłeś się życiem, to trudno ci coś zaoferować i pokazać.

Tak, wśród mężczyzn jest wielu, którzy uprawiają sport lub przynajmniej dbają o swoje zdrowie. Chodzą na siłownię, odżywiają się właściwie i ciągle rozwijają się w pracy. Jeśli weźmiemy na przykład tych, którzy chodzą na siłownię, to kim są?

– Zazwyczaj w związku.
– Z pieniędzmi.
– Z dużym doświadczeniem.
– Ceniący siebie i swoje zdrowie.
– Zadbani.

A wyjaśnię wam, dlaczego tak właśnie wygląda ta lista. Ponieważ na treningi potrzeba pieniędzy, a zdrowe odżywianie też kosztuje. Jeśli ćwiczysz, to wiesz, jakie to drogie. Bez przygotowania trudno poradzić sobie z tymi kosztami. Epo

kę piwnic zostawiliśmy w latach 90., a teraz na pewno nie przyciągniemy tam nowoczesnych ludzi.

Dlaczego jestem pewien, że ci ludzie są w związku? Po pierwsze, rozmawiałem z wieloma z nich. Po drugie, to całkiem logiczne. Jeśli ktoś odnosi sukces w dwóch lub trzech dziedzinach życia, to prawdopodobieństwo, że odniósł sukces także w innych, jest duże. Rzadko spotyka się zamożnego, wysportowanego, inteligentnego i jednocześnie samotnego człowieka.

Oczywiście ci mężczyźni będą dbać o swój wygląd i wyglądać schludnie. W przeciwnym razie, po co by w ogóle tu przyszli? Marnować czas, siły i pieniądze, aby po prostu się zmęczyć? To nie ma sensu. Ich celem jest dbałość o siebie i swoje zdrowie.

Ale bądźmy szczerzy, to tylko procent ogólnej liczby ludzi. Możemy ich obserwować, ale ile ich tak naprawdę jest? Nawet jeśli założymy, że w jednym siłowni jest 100 osób w wieku 40 lat, a jeśli to miasto z populacją miliona osób? Jaki procent stanowią w ogólnej liczbie? Załóżmy, że to 500 tysięcy kobiet. Podzielmy resztę na grupy wiekowe. Jak pamiętam, populacja dorosłych jest obecnie większa. Aby ułatwić obliczenia, przyjmijmy, że to 50% ogólnej liczby.

Co nam zostaje? Około 250 tysięcy mężczyzn. To sporo. Załóżmy, że mamy dwadzieścia siłowni. Oznacza to sto osób na każdą. To około dwóch tysięcy. Policzymy? Oczywiście, że wyjdzie mniej niż jeden procent.

Więc chcę powiedzieć następujące. Oczywiście, świetnie, że są zdrowe i wysokiej jakości przykłady. Ale niestety, ich liczba jest znikoma. Jeśli mówimy o mieście-milionowym, to nawet nie procent. Rozumiemy, że są pewne błędy, ale niestety, liczba ta się znacznie nie zmieni.

Warto również zauważyć, że nie wszyscy w tej grupie są idealni. Mogą mieć złe nawyki, nieznośny charakter itd. Okazuje się, że liczba odpowiednich osób jest jeszcze mniejsza. Więc dlaczego czterdziestolatkowie dziwią się, że za nimi nie ustawia się kolejka pięknych dam? Przecież jeśli są daleko nawet od normy, skąd mają się wziąć?

Uważam, że uprawianie sportu, zdrowe odżywianie i poświęcanie czasu na swój rozwój są całkiem normalne. Ale ile takich ludzi jest wśród nas? Niestety, nie tak wielu. Daleko nie wszyscy chcą i mogą sobie na to pozwolić. Ale każdy myśli, że jest wystarczająco dobry sam w sobie.

A wystarczy przyznać tylko oczywiste: nie jesteście wystarczająco dobrzy, aby za wami ustawiała się kolejka. Po prostu z wiekiem nie stajecie się bardziej pożądani, szczególnie jeśli cały poprzedni czas marnowaliście. Nawet ten, który poświęcił się karierze, sportowi i rozwojowi, może do tych lat pozostać sam. A starał się i coś robił. A co mówić o was?

Nawet najbardziej podstawowe aspekty mogą zadowolić tylko niektórych. I nie chodzi o to, że ja to mówię. To po prostu nasza smutna rzeczywistość. Taką statystykę można przedstawić w każdym punkcie.

Czy w przedsiębiorstwie jest wielu szefów? Najwyraźniej znacznie mniej niż zwykłych pracowników. Zauważmy jednak, że nie wszyscy pracownicy to młodzież. Powiedziałbym nawet, że większość z nich to ludzie w średnim i starszym wieku.

Do czego zmierzam? Aby być atrakcyjnym i pożądanym w jakiejkolwiek dziedzinie, nie wystarczy po prostu cieszyć się życiem. Trzeba coś robić, starać się i, nie boję się tego słowa, pracować. Tylko wtedy masz szansę zainteresować płeć przeciwną.

Więc przestańcie oszukiwać siebie i innych. Trzeba zacząć żyć swoim życiem, zanim będzie za późno. Potem pozostanie tylko żal, że starość spotkacie w samotności.