Kilka rzeczy, o których nie należy nawet opowiadać krewnym i przyjaciołom

Krewni i znajomi to niewątpliwie ludzie, którzy oczekują od ciebie prawdy i tylko prawdy. Ale nie zawsze otwartość pozwala ci zbliżyć się do nich. Niektóre rzeczy lepiej zachować dla siebie.

Oto 10 rzeczy, które powinieneś trzymać w sekrecie, mimo rodzinnych więzi.

Wynagrodzenie.
To tabu! Niezależnie od tego, ile zarabiasz, dużo czy mało, nie warto wymieniać kwot. Wypowiadając głośno cyfry, dajesz swoim bliskim możliwość planowania twojego budżetu i rozdzielania dochodów na własną rękę.

Długi.
Jeśli masz niespłacone sumy, oczywiście ciąży to na tobie, ale nie warto dzielić się tą informacją z bliskimi. Nie ma pewności, że otrzymasz pomoc, ale liczba krytykujących cię w twoim otoczeniu na pewno wzrośnie.

Wydatki.
Każdy ma swoje potrzeby. Niezależnie od tego, ile zarabiasz, masz prawo dysponować pieniędzmi według własnego uznania. Nie wszyscy krewni i przyjaciele zrozumieją, jeśli przy minimalnym wynagrodzeniu możesz sobie pozwolić na zamówienie homara i szampana z dostawą.

Problemy.
Mimo że chcesz się podzielić informacjami z bliskimi, pamiętaj, że „szeryf nie interesuje się problemami Indian”!

Uzależnienia.
Wszyscy jesteśmy ludźmi i mamy swoje słabości. Dla jednych kieliszek wina wieczorem to norma, dla innych pół paczki paрierosów za wieczór… Nie ma potrzeby denerwować bliskich i zwierzać się im ze swoich nałogów.

Perspektywy.
Dowiedziałeś się, że po miesiącu owocnej pracy zostaniesz przeniesiony do zarządu firmy. Nie mów o tym głośno. Zrób wszystko, co możliwe, a bliscy ucieszą się z wyniku.

Plany zakupowe.
Wow, chcesz kupić hulajnogę elektryczną. To fajne, ale prawdopodobnie tylko dla ciebie. Nie informuj o swoim planowanym zakupie, ponieważ jest duża szansa, że nikt cię nie wesprze.

Plany na wakacje.
Ciężko pracowałeś. Czas pomyśleć o odpoczynku. Jeśli myślisz, że możesz wszystkim opowiedzieć, a pojechać sam, to głęboko się mylisz!

Plany zawodowe.
Znudziła cię rutyna? Chcesz zmienić miejsce pracy – rób to po cichu! Oprócz tego, że krewni mogą pokrzyżować twoje plany, mogą doradzić coś zbędnego lub zasiać ziarno niepewności. Nie warto!

Plany na przyszłość.
To są wielkie plany, które powinny żyć tylko w tobie! Aby się zrealizowały, nie trzeba ich afiszować, trzeba wytrwale do nich dążyć!

Bliscy to niewątpliwie rodzina, z którą należy dzielić się informacjami, ale uwierzcie, lepiej mówić o osiągniętych wynikach niż o różowych marzeniach!