Mam 58 lat i postanowiłam wyjść za mąż, ale dzieci nie zaakceptowały mojego wyboru. Mam dwóch dorosłych synów. Oboje mają już rodziny i dzieci – młodszy syn z synową i wnuczką mieszkają ze mną w naszym domu, a starszy wynajmuje mieszkanie. Po ślubie zamierzam zamieszkać z Michałem, który posiada duży dom, dzieci uważają, że zgodziłam się zamieszkać z mężczyzną, który jest ode mnie o 20 lat starszy, właśnie z powodu tego domu

Mam 58 lat, jestem rozwiedziona od prawie 30 lat, mąż zostawił mnie po 7 latach małżeństwa. Musiałam ciężko pracować, aby wyżywić dzieci. O życiu osobistym nigdy nie myślałam, po prostu nie było na to czasu.

Teraz mam dwóch dorosłych synów. Oboje mają już rodziny i dzieci – młodszy syn z synową i wnuczką mieszka ze mną w naszym domu, a starszy wynajmuje mieszkanie. I oto niedawno wydarzyła się historia, która spowodowała kłótnię z dziećmi. Krótko mówiąc, postanowiłam wyjść za mąż, a dzieci nie zaakceptowały mojego wyboru.

W pobliżu nas mieszkała starsza para – Michał i Maria. Ludzie niebiedni. Dobrzy sąsiedzi, pomagamy sobie nawzajem, miło spędzać razem wieczory na rozmowach. Byli samotni, nie mieli własnych dzieci i wnuków, więc staliśmy się jak jedna rodzina.

Rok temu odeszła Maria, Michał bardzo ciężko to przeżył. Ja, jak mogłam, starałam się go wspierać – pomagałam w gospodarstwie, kupowałam produkty, leczyłam, chodziłam z nim do kliniki, gotowałam mu jedzenie.

I on też przylgnął do mnie. Miesiąc temu Michał zaproponował mi małżeństwo. Pomyślałam, że i tak spędzamy razem prawie cały czas. A to, że różnica wieku to prawie dwadzieścia lat – to nie problem, mężczyzna jest jeszcze całkiem żwawy. Michał chce, żebym została panią domu w jego dużym domu.

Przyjęłam jego propozycję z kilku powodów: przyzwyczaiłam się już do niego, nie będę miała samotnej starości, a synowi zostawię dom, niech trochę sami pomieszkają. Myślałam, że synowie się ze mnie ucieszą, ale nie.

Jednym słowem, moi synowie przyjęli tę wiadomość na bagnety, zdecydowali, że zgodziłam się na małżeństwo tylko ze względu na jego dom i pieniądze. Dzieci zaczęły mnie przekonywać, że jestem jeszcze całkiem młoda kobietą, aby spędzać swoje życie na opiece nad starszą osobą.

A mnie po prostu Michała szkoda. Przecież wiele młodych kobiet tylko szuka takich mężczyzn jak on, aby zabrać wszystko, co mają. Więc niech lepiej będzie ze mną. Mam nadzieję, że dzieci mnie zrozumieją i zaakceptują mój wybór.