Odwołaj wizytę u lekarza i weź do ręki ściereczkę

Nina Kowalska przyjechała do domu syna, aby posiedzieć z wnukiem, ponieważ synowa musiała pilnie pójść na wizytę u lekarza.

Gdy tylko przekroczyła próg domu, o mało nie zemdlała. Jak można było tak zaniedbać dom? W każdym pokoju leżały dziecięce zabawki, w kuchni w zlewie stała góra naczyń, a od niej już czuć było zapach. W sypialni łóżko nie było pościelone, a białe skarpetki kobiety szybko stały się czarne. Synowa tylko winnym wzrokiem patrzyła i szeptała, że po prostu nie zdąża nic zrobić.

Młoda rodzina mieszka poza miastem, podczas gdy teściowa i rodzice Alicji mieszkają w stolicy. Dziewczyna jest na urlopie macierzyńskim, ale pracuje zdalnie, bo chce choć trochę samodzielnie pokrywać finansowe potrzeby. Nina Kowalska była tylko kilka razy w gościnie u dzieci, częściej bywali u niej lub spotykali się na neutralnym terytorium. Jakkolwiek Alicja starała się utrzymać dom w porządku, nic jej nie wychodziło.

Gdy dziewczyna była w ciąży i zaraz po narodzinach syna, jeszcze zdążyła coś zrobić w domu, bo dziecko cały czas spało, pozwalając mamie zajmować się domowymi sprawami. Teściowa i mama przez pierwszy czas często przychodziły w gości, ale potem przestały, kiedy wnuk podrósł. Wcześniej teściowa nie miała zarzutów do swojej synowej, a tu nagle, po zobaczeniu tego, pojawiły się. Zaczęła się oburzać, co się stało z synową? Przecież pochodzi z dobrej rodziny, była nauczona wszystkiego, a za czystością we własnym domu nie nadąża. To nie dobrze.

Wcześniej wnuka przyprowadzali do babci, teraz ona rozumie dlaczego, bo dzieci nie chciały, aby ktokolwiek z rodziny widział ten bałagan. Tym razem po prostu tak się złożyło, że Alicji pilnie potrzeba było iść na wizytę u lekarza, a dziecka nie było na kogo zostawić. Teściowa zgodziła się przyjechać, ale była niezadowolona.

— Wiesz, Alicjo, nie spodziewałam się zobaczyć czegoś takiego. Osobiście nie będę siedzieć z wnukiem w tak brudnym domu. Spójrz tylko, co się dzieje w twojej kuchni? Czy naprawdę tak trudno zebrać zabawki? Nie próbowałaś umyć podłogi? Więc tak, odwołuj swoje wyjście, bierz ściereczkę i zacznijmy sprzątać. Zgadzam się ci pomóc, skoro sama nie zdążasz. Tutaj jest, jak po wybuchu, nie ma gdzie usiąść.

Oczywiście, Alicji nie podobało się, jak teściowa z nią rozmawiała.

I wizyty u lekarza nie zamierzała odwoływać, czekała na nią tak długo, poza tym zdrowie dla niej jest ważniejsze. Nie pozostało jej nic innego, jak poprosić teściową, aby odeszła, zebrać syna i razem z nim wyjść na sprawy.