Wasze małżeństwo rozpada się? Zanim wszystko całkowicie się nie zepsuje, przeczytajcie porady, które rozwiedziona kobieta dała zamężnej

Relacje między mężczyzną a kobietą nie są bardziej skomplikowane niż fizyka atomowa. Jednak w obu tych sprawach można łatwo się połapać, mając dobrego nauczyciela. Kto może być waszym nauczycielem w tej kwestii? Oczywiście, kilka rad, jak uratować małżeństwo, może dać rozwiedziona kobieta.

Czasami myślimy, że nasze spojrzenie na życie jest najbardziej słuszne, ale oczy otwierają się nam czasami zbyt późno.

Kochaj go tak, jak on chce.

Jak mierzysz miłość? Prezenty, komplementy, pocałunki? A on widzi twoją miłość w przytulnym domu, wychowanych dzieciach. Nakarmisz go smaczną kolacją, – obsypie cię uwagą.

Dbaj o siebie.

Myślisz, że po ślubie można chodzić z nieumytymi włosami i nieogolonymi nogami? Oczywiście można! Jednak, długo on tego nie wytrzyma. Aby dieta była słodsza, a ćwiczenia w siłowni bardziej efektywne, wyobraź sobie, że partner cię opuścił.

Znajdź plusy.

Zamiast szukać wady u ukochanego, zwróć uwagę na jego mocne strony. Dopóki będziesz krytykować jego minusy, ktoś może zakochać się w jego plusach. I jemu to się spodoba.

Nie traktuj swojego małżeństwa jako oczywistości.

To, że mąż wybrał ciebie spośród dziesiątki innych, nie powinno stać się czymś zwyczajnym. Nie zapominaj o tym, że to właśnie z tobą zdecydował się dzielić życie. To już samo w sobie jest warte podziękowania. Poza tym, też nie szedłeś do ołtarza na siłę. Więc, gdy pojawią się trudności, które mogą zaszkodzić małżeństwu, zastanów się, że nie wybraliście się nawzajem przypadkiem.

Radź się.
Nie wiesz, jak postąpić prawidłowo? Poproś o radę starszą i bardziej doświadczoną przyjaciółkę. Wszystkie kobiety są różne, ale psychologia mężczyzn jest podobna. Nie chcesz robić tak, jak doradziła matka czy babcia, bo to dotknie twoją dumę? Zapytaj, jak postąpiłaby ta, która niedawno się rozwiodła.

Zostaw mu przestrzeń.

Pozwól mu choć czasami żyć własnym życiem, inaczej, gdy pojawi się wybór: ty czy niezależność, wybierze drugie. Niech spotyka się z przyjaciółmi, chodzi na ryby, gra w piłkę nożną. Twoim zadaniem jest zrobić wszystko, aby po takich zajęciach chciał wrócić do domu.

Możesz tylko zachęcić go do zmian.

Żadnej kobiecie nie udało się zmienić mężczyzny. Jednak są damy, dla których dżentelmeni sami pragnęli stać się lepszymi. Zamiast piłować ukochanego za to, że nie umył za sobą talerzy, powiedz mu następnym razem, jak ważna jest dla ciebie jego pomoc.

Mężczyźni też lubią komplementy.

Narzekasz, że ukochany rzadko mówi ci, jak jesteś urocza? A kiedy ostatnio chwaliłeś go komplementami? Dostajesz dokładnie tyle, ile dajesz! Więc nie zapominaj przypominać ukochanemu, jak jest dla ciebie ważny i jak dobrze jest z nim być.

Śmiej się.

Dla mężczyzn ważne jest, aby ukochana kobieta śmiała się z jego żartów. Więc uśmiechaj się, nawet gdy nie rozumiesz, dlaczego ten dowcip podoba się twojemu towarzyszowi. Może właśnie śmiech uratuje małżeństwo.

Ukryj emocje

Coś ci się nie podoba? Zdenerwowałeś się? Zmieszany? Zaczekaj przynajmniej 10 minut, zanim wyrzucisz lawinę emocji na ukochanego. Nie zaczynaj kłótni w gorącej atmosferze.

Nie porównuj.

Twój mąż powinien być dla ciebie jedyny. Nie należy go porównywać z innymi. Dopóki będziesz stawiać za przykład sąsiada, licząc na to, że zmienisz jego zachowanie, on będzie myślał, że oziębłeś do niego.

Nie ukrywaj przed nim tajemnic.

Dziel się z ukochanym sekretami. Wtedy będzie czuł twoje zaufanie. I nie bój się opowiadać mu sekretów. Mężczyźni, w przeciwieństwie do kobiet, umieją zachować tajemnice.

Nie zmuszaj go do zazdrości.

Nie zaprzyjaźniaj się z innym mężczyzną. Nie tylko twój ukochany będzie postrzegał go jako konkurenta, ale zacznie także wątpić w twoją wierność. Zazdrość jeszcze nie uratowała żadnej rodziny.