Postanowiłam podsłuchać, o czym rozmawia mój mąż i jego mama. Okazało się, że chce, abyśmy się rozwiedli.

Kiedy Angelina przekroczyła próg, usłyszała głos teściowej. Znowu przyszła w odwiedziny bez uprzedzenia! Lubiła przychodzić wtedy, gdy synowej nie ma w domu, żeby móc porozmawiać z synem sam na sam.

— Nie chcę, żeby twoja żona była na moich urodzinach. Planuję zaprosić Karinę. Pamiętasz ją? Bardzo dobra dziewczyna, byłaby dobrym partyjnym dla ciebie, synek — ciągnęła krewna.

Z tonu rozmowy wynikało, że mąż Angeliny sam nie był zadowolony z przyjścia matki. Przecież rozumie, że będzie mu zawracać głowę. Kobiecie było przykro słuchać tej rozmowy, bo teściowa oczerniała ją i chwaliła córkę swojej przyjaciółki. Maksym kiedyś miał z nią relacje.

— Mamo, no daj spokój. Przyjdę na uroczystość z żoną albo w ogóle nie przyjdę. Jesteśmy jedną rodziną. Jeśli zaprosisz moją byłą, zrujnujesz całą imprezę. Nie chcę, żeby Angelina czuła się niezręcznie i obraziła — protestował Maksym.

— Synek, no ja wiem, że nie lubisz Angeliny! Zacząłeś z nią, żeby zirytować Karinę. Ale to już przeszłość, można zacząć od nowa. Twoja żona ciągle cię denerwuje, czegoś wymaga i obraża się. A z Kariną życie byłoby jak raj — nie dawała za wygraną krewna.

— Nie wtrącaj się, proszę, w moje życie osobiste. Poradzę sobie bez ciebie!

— Zobaczysz: ona nawet dziecka ci nie chce urodzić. No po co taka żona? Później będziesz żałować, ale będzie już za późno. Synek, przemyśl to dokładnie.

— Mama, nie będę spotykać się z Kariną. Mam żonę. Koniec!

— Ale ona ci nie pasuje. Posłuchaj matki, mówię ci! Angelina – nie ta kobieta, która uczyni cię szczęśliwym.

Angelina nie wytrzymała, wszedł do pokoju i powiedziała:

— Już na pierwszym spotkaniu wiedziałam, że będę was nienawidzić. Nie myliłam się!

— Słuchałaś nas? — oburzyła się teściowa.

— A co z tego? Nie macie mi nic do powiedzenia? Normalnie z takimi sprawami za plecami? Nie jest normalne domagać się, żeby wasz syn utrzymywał kontakt z byłą, skoro ma żonę! — oburzała się Angelina.

Angelina zrozumiała, że już na pewno nie uda się naprawić relacji ze teściową. Ale to nie martwi. Będzie jej mniej widywać.