Współczesnym kobietom brakuje tego, co mają. Nie wystarcza im zwykła pielęgnacja, co kilka miesięcy robią manicure, regularnie chodzą do kosmetyczek i salonów kosmetycznych

Straciłam dobrą pracę w zeszłym roku, ponieważ była pandemia i wszyscy zostali zamknięci w domach. Już nie wiem, gdzie się zatrudnić, żeby zarabiać dobre pieniądze. Jakoś daję radę dzięki zdalnej pracy, ale tam też nie zarabiam stale, a do tego oszczędzam na wszystkim, czym mogę. Mam męża i staram się jakoś utrzymać mojego ośmioletniego syna.

Co dwa miesiące rośnie coraz wyżej i mam wrażenie, że nie nadążam z kupowaniem mu ubrań, na co idzie bardzo dużo pieniędzy. Co roku kupuję mu nowe buty i nowe kurtki. Przez to oszczędzam głównie na sobie. Manicure staram się robić sama i sama się maluję, a salony kosmetyczne wydają mi się teraz po prostu marzeniem, ale z czasem zrozumiałam, że chodzenie tam jest bez sensu, bo sama potrafię o siebie dobrze zadbać i mniej pieniędzy na to wszystko wydaję.

Kosmetyki są bardzo drogie i używam ich z rozwagą, nie maluję się bez potrzeby, staram się robić makijaż tylko od święta. W moim dzieciństwie nie wszyscy biegli przy pierwszej okazji do salonów kosmetycznych i starali się sami czegoś nauczyć, a teraz dziewczyny tylko to robią, że wydają większość swojej pensji na różne salony!

Teraz nie mogę już tyle wydawać na pielęgnację i nawet jak mam pieniądze, to nigdzie nie chodzę. Pewnie współczesne dziewczyny nawet się nie martwią, że tyle pieniędzy idzie im na pielęgnację. Kiedy miałam dwadzieścia lat, interesowałam się tylko nauką i przyszłą pracą, a teraz, jeśli zapytać młodzież, czego chcą osiągnąć, to odpowiedzą, że chcą pójść do salonu kosmetycznego i kupić ładne ubrania w markowym sklepie, ich marzenia są zupełnie inne niż moje w tym wieku.

Wiele moich znajomych teraz chodzi do kosmetyczek i na manicure co tydzień, a ja żałuję pieniędzy, które wydają w tak dużych ilościach. Czy można tak bezmyślnie wydawać pieniądze, które ludzie tak ciężko zarabiają? Myślę, że można normalnie żyć bez tych kosmetyczek i salonów kosmetycznych.